Movement

Movement

Her şey yerde başlıyor; emekleme, ilk adım, tutma, çekme. Sonra asıl keşif; otur, kalk, koş, zıpla, sınırsız kombinasyonlar...

Çapraz vücut hareketleri aslında ilerleme yöntemlerimizin temeli. Emekleme, yürüme, koşma. İyi emekleyemezsek, nasıl iyi koşabiliriz ki? 

Ancak çocukluğumuzda başlayan bu hareket etmeyi öğrenme süreci modern alışkanlıklar ile engelleniyor, okul, TV, sandalye, ofis, koltuk vs.

Movement'ın amacı tekrar hatırlamak nasıl başladığımızı ve zamanla kaybettiğimiz bilek, bacak, omurga esnekliği ile güç ve hızı geri kazanmak; eğlenceli, biçimli ve bilinçli hamleler ile kendimizi değiştirmek. Daha iyi hareket ederek temellerimizi tekrar keşfetmek, bedensel fonksiyonelliğimizi artırmak ve gerçek potansiyelimizi açığa çıkarmak.

Yoga, jimnastik ve savunma sanatları gibi bir çok farklı branşta yer alan hareket ve akışların kombinasyonlarını, bedensel ve zihinsel farkındalıkla uygulayacağınız bu ders itiş, çekiş, kaldırma, uzanma gibi temeller ile başlayıp, direnç egzersizleri ile hareket fonksiyonlarınızı güçlendirecek.

Ve çoğumuzun hareket etmek için eğlenceli bir sebebe ihtiyacı var. Oyun haline getirdiğimiz akışlar ile hareket genişliğini, hızını ve yoğunluğunu keşfettiğiniz denemeler yaparken aynı zamanda kondisyon kazanacaksınız.

Yang Yoga Movement dersinde ise aynı temeller ilkeleri yoga akışları üzerinde uygulayarak beden, nefes, zihin bütünlüğünüzü korurken; aynı zamanda farklı branşlardan gelen hareket çeşitliliği ile güç ve dayanıklılık kazanmamaya ve bol bol terlemeye hazır olun.

 

 

BİZDEN HABER AL