Aile Sergisi

Aile Sergisi

Aile sergisi sistematik bir terapi yaklaşımıdır. Bu yaklaşımda birey daha büyük bir grubun, aile sisteminin bir parçası olarak değerlendirilir. Sevgi üzerine bir çalışmadır. Her eylem sevginin hareketidir.

Aile sergisi çalışması ile tavır ve tutumlarımızın altındaki gizli dinamikleri gün yüzüne çıkarırız. Bu çalışmanın benzersizliği, sadece kilitlenmelere sebep olan dinamiklerin gösterilmesi değil, aile üyeleri arasındaki gizli iyileştirici güçleri de göstermesindedir. Böylelikle bütün sistem için yeni ve doğal bir denge sağlayabilir. Aile sistemi içinde sevgi ve kutsama tüm fertler tarafından sistematik yasalara uyulduğunda en iyi şekilde akar.

Hayata koşulsuz evet demeyi öğrenme yoludur. Anne-babamıza, ailenin diğer fertlerine, eşlerimize oldukları gibi evet demeyi öğrenmedir. Gerçeklerle yüzleştiğimizde ve kalbimizin derinlerinde kabul ettiğimizde, alan açtığımızda gerçek büyüme, olgunlaşma, özgürleşme ve çözüm başlar. Hayatla uyum içinde ileriye hareket etmeye olanak sağlar. Kör sevgi, bilinçli sevgiye dönüşür.

Yaşama , ailemizden ve atalarımızdan getirdiğimiz genetik ve ruhsal bir mirasla geliriz. Sürekli tekrarlayan parasızlık, iflas, borç, ilişki kuramama, boşanma, aldatma, aldatılma, depresyon, fiziksel hastalıklar vb. sorunlarımızın temelinde bu ruhsal miras nedeniyle üstlendiğimiz rol olabilir. Anne ve babamıza duyduğumuz kör sevgiden ötürü aynı kaderi tekrarlama ihtimalimiz olur. Aile Dizimi ile bu kör sevgiden uyanıp gerçek ile bağlantı kurmaya başlarız. Bu süreçte aynı zamanda bize ait olmayan, aile büyüklerimizden aldığımız yükleri de onlara teslim ederiz. Kendi içinde organik bir yapıya sahip olan bu sistem, bugüne kadar tasarlanmış en derin ve güçlü terapilerden biridir.

Terapi Eğitmeni: Lalitya Yeliz Deliismailoğlucan

123_1Uzun yıllar özel sektörde yöneticilik yapan Lalitya, 2005 yılından beri dans, yoga ve meditasyonla ilgilenmekte. Zeynep Aksoy ve Mey Elbi ile yoga eğitmeni eğitimlerini tamamladıktan sonra, 2010 yılında Svagito ile tanıştığı aile sergisi çalışmasından çok etkilendi ve Svagito ile hem temel hem de ileri seviye aile sergisi eğitimlerini tamamladı. Aile sergisi yöntemi üzerinde derinleşmeye ve terapistlik eğitimine Rumen Yankulov ve Feride Gürsoy ile devam etmekte, yanısıra kendi aile sergisi gruplarını düzenlemekte ve bireysel aile sergisi seansları vermektedir.

Sağlıklı yaşam, beden sağlığı ve beslenmenin beden, zihin ve ruhdaki etkilerini fark eden Lalitya, Institute for Integrative Nutrition New York' tan sağlık koçluğu eğitimi tamamlamıştır ve bireysel bütünsel danışmanlık seansları vermektedir.

Keşif ve kişisel dönüşüm yolculuğunda nefes, travma, meditasyon, çocukluk dönemi şartlanmışlıkları, çakra sistemleri, reiki ve sağlıklı yaşam üzerine eğitimler alan Lalitya’nın, kişisel yolculuğu ise hala sürmekte.

BİZDEN HABER AL