Aile Sergisi

Aile Sergisi

Aile sergisi sistematik bir terapi yaklaşımıdır. Bu yaklaşımda birey daha büyük bir grubun, aile sisteminin bir parçası olarak değerlendirilir. Sevgi üzerine bir çalışmadır. Her eylem sevginin hareketidir.

Aile sergisi çalışması ile tavır ve tutumlarımızın altındaki gizli dinamikleri gün yüzüne çıkarırız. Bu çalışmanın benzersizliği, sadece kilitlenmelere sebep olan dinamiklerin gösterilmesi değil, aile üyeleri arasındaki gizli iyileştirici güçleri de göstermesindedir. Böylelikle bütün sistem için yeni ve doğal bir denge sağlayabilir. Aile sistemi içinde sevgi ve kutsama tüm fertler tarafından sistematik yasalara uyulduğunda en iyi şekilde akar.

Hayata koşulsuz evet demeyi öğrenme yoludur. Anne-babamıza, ailenin diğer fertlerine, eşlerimize oldukları gibi evet demeyi öğrenmedir. Gerçeklerle yüzleştiğimizde ve kalbimizin derinlerinde kabul ettiğimizde, alan açtığımızda gerçek büyüme, olgunlaşma, özgürleşme ve çözüm başlar. Hayatla uyum içinde ileriye hareket etmeye olanak sağlar. Kör sevgi, bilinçli sevgiye dönüşür.

Yaşama , ailemizden ve atalarımızdan getirdiğimiz genetik ve ruhsal bir mirasla geliriz. Sürekli tekrarlayan parasızlık, iflas, borç, ilişki kuramama, boşanma, aldatma, aldatılma, depresyon, fiziksel hastalıklar vb. sorunlarımızın temelinde bu ruhsal miras nedeniyle üstlendiğimiz rol olabilir. Anne ve babamıza duyduğumuz kör sevgiden ötürü aynı kaderi tekrarlama ihtimalimiz olur. Aile Dizimi ile bu kör sevgiden uyanıp gerçek ile bağlantı kurmaya başlarız. Bu süreçte aynı zamanda bize ait olmayan, aile büyüklerimizden aldığımız yükleri de onlara teslim ederiz. Kendi içinde organik bir yapıya sahip olan bu sistem, bugüne kadar tasarlanmış en derin ve güçlü terapilerden biridir.

Terapi Eğitmeni: Fulya Nanba Leela

IMG_2258

78 yılında İstanbul’da doğan Fulya, 2011-2014 yılları arasında Defne Suman ile Shadow Yoga yaptı, Osho meditasyonları ve meditatif terapi tekniklerini uyguladı, bu alanda eğitimler aldı.

2013 yılında Rumen Yankulov ile Aile Dizimi çalışmaya başladı.
Bu tarihe kadar çalıştığı finans sektöründen ayrılarak yaşamını değiştirmek üzere kadim ruhların yuvası olarak tanımladığı Oregon Portland’a gitti.

2014 yılında Svagito Liebermeister’dan “Danışmanlığın Zen Yolu” eğitimini alarak Alman Terapist ile öğrencisi olarak çalışmaya başladı. Svagito Liebermeister’dan “Aile Dizimi Terapistliği” eğitimleri aldı. Halen bu eğitimlerde yardımcı ekipte görev alıyor ve süpervizyon almaya devam ediyor.

Meera, Tarika, Shunyo, Puja, Devapath gibi pek çok tecrübeli eğitmenle çalışma şansı bulmuş olan Fulya ayrıca, 2016 yılında İstanbul’da başlamış olan, 3 yıl sürecek, uluslararası beden travmaları eğitimi Organic Intelligance'da eğitimlerine devam etmektedir.

Kadın çemberleri, aile sergisi grupları yapıyor, bireysel seanslar veriyor.

BİZDEN HABER AL